Ochrana PC a mobilních zařízení

 

V době, kdy se začala rozšiřovat elektronika po celém světě se také objevila hrozba v podobě virů a nyní i např. různý spyware apod.

 

Spyware (jiné názvy: špehovací software, špionážní software) je program, který využívá internetové stránky k odesílání dat z počítače (či mobilního telefonu nebo jiného zařízení) bez vědomí jeho uživatele. Někteří autoři spyware se hájí, že jejich program odesílá pouze data typu přehled navštívených stránek či nainstalovaných programů za účelem zjištění potřeb nebo zájmů uživatele a tyto informace využít pro cílenou reklamu. Existují ale i spyware odesílající hesla a čísla kreditních karet nebo spyware fungující jako zadní vrátka. Protože lze jen těžko poznat, do které skupiny program patří, a vzhledem k postoji k reklamě řada uživatelů nesouhlasí s existencí a legálností jakéhokoliv spyware. Spyware se často šíří jako součást shareware (volně šiřitelné programy - software), a to jako adware (reklamní software - je většinou součástí instalace jiného programu) nebo bez vědomí uživatelů (ale s vědomím autorů programu). Jakmile si takový program nainstalujete a spustíte, nainstaluje se do systému také spyware. Často se to týká například klientských programů pro peer to peer sítě umožňující stahování hudby a videa od ostatních uživatelů. Spyware patří mezi malware, tedy programy, které na počítači běží bez vědomí uživatele a nějakým způsobem jej poškozují, nebo zhoršují jeho funkci. Spyware představuje z hlediska bezpečnosti dat velkou hrozbu, protože odesílá různé informace (historii navštívených stránek, hesla) z vašeho počítače určenému uživateli, který tyto informace dále zpracovává.

 

Zebezpečte svůj počítač či mobilní telefon před kybernetickou hrozbou nejkvalitnějším softwarem ochraňující Vaše zařízení od společnosti ESET software spol. s r.o. např. programem ESET NOD32 Antivirus nebo ESET Family Security Pack. Více informací naleznete zde: https://www.eset.com/cz/.

Naše společnost je dodavatelem těchto produktů. Pro informace ohledně nabídky přímo pro Vás nebo pro Vaši společnost nás neváhejte kontaktovat.